Lampiony štěstí: Jejich pouštění má svá rizika

Pohled na lampiony štěstí, které se vznáší na noční obloze, je zkrátka nezapomenutelným svatebním zážitkem. Navíc se jedná o velmi fotogenickou záležitost, která na svatebních fotkách vypadá opravdu nádherně. Tradice lampionů štěstí, které se v Česku těší velké oblibě, pochází z Asie, a to konkrétně z Číny, Thaj-wanu a Thajska. Asijská tradice říká, že tito svítící poslové zprostředkovávají komunikaci lidí s bohy.

V takovém Thajsku zaplavují nebe tisíce svítících lampionů vždy na Nový rok, protože pro Thajce symbolizují také odcházející problémy a starosti. V Česku se k lampionům štěstí naopak vztahuje pověra, že tomu, kdo je vypustí, se splní jeho tajné přání. Právě proto je jejich vypouštění tak oblíbené na svatbách, protože novomanželé si obvykle přejí společný šťastný a spokojený život.

Hromadné vypouštění lampionů štěstí nahlaste příslušnému odboru policie. O vaší originální svatební zábavě informujte také místní hasičský záchranný sbor. Jestli budete vypouštět naráz víc než padesát létajících lampionů, měli byste rovněž požádat o povolení příslušný obecní či městský úřad.

Lampiony štěstí posílejte do vzduchu pouze na otevřeném prostranství, kde jim nehrozí náraz do okolních překážek. Ve vašem okolí by neměly být domy, stožáry vysokého vedení a dráty elektrického napětí. Poblíž by se neměl nacházet ani les.

Důležité také je, abyste lampion pouštěli pouze za bezvětrného a jasného počasí. Pokud začne během svatebního večera foukat, anebo se rozprší, tuto svatební zábavu raději odložte. I když jsou lampiony štěstí kouzelným zpestřením svatebního dne, počítejte s tím, že je vypouštíte na vlastní nebezpečí a při případném požáru zodpovídáte za vzniklé škody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *